Tepelné čerpadlo VIVAX HPS-34CH100AERI/O1s R32

Tepelné čerpadlo Vivax HPS-37CH110AERI/O4s R32 je kombináciou inovatívnych technológií a výkonnosti s výkonom 10,4 kW pre vykurovanie a chladenie. Efektívne využíva teplo z okolia a poskytuje dotykové ovládanie a modbus komunikáciu, čím zabezpečuje optimalizovaný domáci komfort.

1941,67  bez DPH
2330,00  s DPH

Tepelné čerpadlo Vivax HPS-35CH105AERI/O2s R32 je vonkajšia jednotka s vykurovacím výkonom 10,2 kW a chladiacim výkonom 10,2 kW, poskytujúca efektívne riešenia pre vykurovanie, chladenie a ohrev vody v domácnosti. Jeho fungovanie začína absorpciou tepla zo vzduchu v okolí, ktoré je potom prenášané do interiérového systému na ohrev vody a vykurovanie. Kvapalina v čerpadle prechádza procesom expanzie cez expanzný ventil, čím dochádza k poklesu teploty a tlaku. Keď okolitý vzduch je teplejší ako chladiaca kvapalina, teplo z okolia preniká do kvapaliny cez výmenník tepla a tá sa mení na paru. Táto para je potom stlačená kompresorom, čím sa zvyšujú jej tlak a teplota.

Následne horúca kvapalina prechádza cez výmenník tepla s vodou, čím sa ohrieva voda v hydraulickom systéme, ktorá sa potom distribuuje do rôznych častí domu na vykurovanie. Po ukončení tohto cyklu sa chladiaca kvapalina vracia do chladnejšieho stavu a cyklus sa opakuje. Tento model tepelného čerpadla je pripojený k hydraulickému systému v interiéri domu a je vybavený pokročilým ovládacím rozhraním, ktoré je spojené cez signálny kábel. Jeho ovládač umožňuje komunikáciu na vzdialenosť až 50 metrov, čo umožňuje ovládať zariadenie, meniť režimy, regulovať teplotu alebo nastavovať časovače. Okrem toho poskytuje užívateľovi informácie v reálnom čase a je vybavený teplotným senzorom, modbus protokolom a širokou sieťovou flexibilitou.

Klimatizácie  a tepelné čerpadlá
Klimatizácie VIVAX logo červené